23
December
2022

Společnosti ADASTRA a HARDWARIO uzavřeli strategické partnerství v oblasti digitalizace retailu

23. prosince 2022Společnosti ADASTRA a HARDWARIO se po úspěšných společných pilotních projektech internetu věcí v oblasti retailu dohodly na pokračování strategické spolupráce. Součástí dohody je nové vymezení rolí obou subjektů, kdy HARDWARIO vystoupilo z dceřinné společnosti ADASTRA Lab, ve které bude skupina Adastra nadále rozvíjet ucelená IoT řešení pro retail a navazující oblasti dodavatelského řetězce. HARDWARIO zůstává pro ADASTRA Lab klíčovým dodavatelem IoT komponent . Obě společnosti se dohodly na úzké spolupráci s cílem dodávat na globální trh špičková a škálovatelná řešení zejména v oblasti chytrých regálů a vah.

„Spolupráce s HARDWARIO nám v uplynulých letech umožnila realizovat velmi zajímavé pilotní projekty s předními hráči v oblasti maloobchodního prodeje u nás i v zahraničí. V rámci vehiklu ADASTRA Lab jsme společně vyvinuli atraktivní IoT produkty a ověřili jejich funkčnost v různých formátech prodejních míst. Rozhodli jsme se nyní dále investovat do rozvoje ADASTRA Lab s cílem škálovat její prodeje nejen v oblasti retailu, ale napříč celým dodavatelským řetězcem jako je výroba či logistika, nebo v oblasti efektivnějšího managementu odpadů a ESG reportingu. V budoucnu nevylučujeme akceleraci růstu vstupem nových investorů. Stále sázíme na know-how a inovační potenciál HARDWARIO, jenž ideálně doplňuje strategii ADASTRA Lab. Proto jsme moc rádi za dohodu o pokračování spolupráce s firmou HARDWARIO,“ shodli se Pavel Kysela, jednatel společnosti ADASTRA a Petr Blabla, jednatel společnosti ADASTRA Lab.

„Od počátku spolupráce se společností ADASTRA nás motivovalo řešit netradiční výzvy spojené s implementací internetu věcí v retailu a přinášet do něj IoT inovace. ADASTRA má skvělé nástroje pro zpracování a vizualizaci dat a následnou optimalizaci procesů nebo prediktivní AI. K tomu má v zákaznickém portfoliu zvučná jména. To vše je zárukou budoucího obchodního úspěchu. Uvítali jsme proto jejich rozhodnutí zainvestovat do ADASTRA Lab a dále pokračovat ve spolupráci s námi. Věříme, že společně porosteme a staneme se významnými světovými hráči v digitalizaci retailu,“ doplňuje Alan Fabik, spoluzakladatel HARDWARIO.

O HARDWARIO

HARDWARIO je česká technologická společnost, která se zaměřuje na oblast IoT – internetu věcí. Svým zákazníkům poskytuje konfigurovatelná IoT zařízení, konektivitu a cloudové služby. Společně s partnery úspěšně zavádí IoT projekty ve výrobě, energetice, zemědělství, maloobchodě, zdravotnictví nebo správě majetku.

O ADASTRA

Adastra je mezinárodní konzultační společnost, která firmám napříč odvětvími dodává komplexní technologická řešení a služby pro snazší cestu k digitální transformaci. Propojuje firmy s jejich zákazníky a jejich zákazníky s celým světem. Její vizí je přetvářet data na přidanou hodnotu pro byznys.

Kontakty

  • Lukáš Fabik (CMO) - e-mail: lukas.fabik@hardwario.com / tel: +420 602 335 265