22
April
2023

HARDWARIO bude s Jablotronem spolupracovat při vývoji zabezpečovacích systémů a na pozici CEO se posouvá spoluzakladatel Pavel Hübner

22. dubna 2023HARDWARIO pokračuje v uzavírání strategických partnerství v oblasti dodávek IoT řešení a vývoje hardware. Novým významným zákazníkem IoT inovátora HARDWARIO se stává Jablotron. Společnost HARDWARIO bude s touto významnou českou firmu rozvíjet oblast zabezpečovací techniky.

V souvislosti s touto unikátní příležitostí dochází ke změně na pozici CEO, kterou bude nyní zastávat spoluzakladatel a dosavadní technický ředitel Pavel Hübner. Součástí této změny je rovněž koncentrace majoritního podílu, kdy se hlavním akcionářem stává Pavel Hübner, který odkupuje podíly spoluzakladatelů Alana Fabika, Tomáše Moravy a Lukáše Fabika z vlastních prostředků získaných půjčkou.

„Cíle HARDWARIO stanovené v rámci našeho vstupu na burzu zůstávají beze změny. Chceme nadále upevňovat svou pozici inovačního leadera v oblasti internetu věcí a pracovat na řešeních s vysokou přidanou hodnotou, doplňuje Pavel Hübner, spoluzakladatel HARDWARIO a nový ředitel firmy.

Společnosti HARDWARIO se dále daří využívat nových obchodních příležitostí plynoucích z růstu atraktivity IoT oboru. Mezi další nově sjednané strategické spolupráce v oblasti vývoje a dodávek IoT řešení patří projekty s firmami DCT Czech a VANEMA. U obou jde o perspektivní zakázky v rozsahu stovek zařízení ročně. Pro DCT Czech, předního světového výrobce a dodavatele mycích řešení pro elektrotechnický průmysl, mezi jehož zákazníky patří například Continental, Honeywell nebo Philips, HARDWARIO vyvine speciální komunikační moduly do jejich mycích strojů. Pro společnost VANEMA půjde o zařízení pro sběr dat o spotřebě tepla a vody v bytových domech.

Odkup akcií nebyl financován z prostředků získaných z emise akcií.

HARDWARIO

HARDWARIO a.s. je česká technologická společnost, která se zaměřuje na oblast IoT – internetu věcí. Svým zákazníkům poskytuje konfigurovatelná IoT zařízení, konektivitu a cloudové služby. Společně s partnery úspěšně zavádí IoT projekty ve výrobě, energetice, zemědělství, maloobchodě, zdravotnictví nebo správě majetku. Detailnější informace naleznete na stránkách www.hardwario.cz.

Kontakt

  • Pavel Hübner, CEO, pavel.hubner@hardwario.com