5
September
2022

HARDWARIO spouští s Vodafone neinvazivní IoT audit spotřeby průmyslových strojů a zařízení

Rostoucí ceny energií vedou většinu firem k přemýšlení, na jakých strojích, zařízeních a procesech mohou snížit jejich spotřebu. HARDWARIO, s využitím technologií Vodafonu a Microsoftu, proto přichází na trh s novým řešením bezdrátového monitoringu spotřeby strojů na bázi technologií internetu věcí.

V rámci programu www.energeticky.report společnosti za 95 tisíc korun získají 5 mobilních zařízení, které mohou neinvazivně připojit ke svým strojům a okamžitě získat informaci o jejich aktuální spotřebě elektrické energie. Díky využití sítě NB-IoT od Vodafone a průmyslovým zařízením od HARDWARIO, není potřeba zařízení připojovat k žádné lokální síti a zároveň je možné kdykoli zařízení přemístit k jinému stroji. Data o spotřebě jsou pak předána formou reportu v aplikaci Microsoft Power BI, se kterou podniky již často pracují. Zařízení HARDWARIO pro monitoring spotřeby už nyní využívají například firmy ArcelorMittal nebo TOKOZ. Do konce roku chce společnost systém nasadit u desítek nových firem.

“Energetika je nepochybně jednou z hlavních oblastí, kde internet věcí nyní nachází uplatnění. Se společností HARDWARIO spolupracujeme v oblasti IoT inovací již několik let. Nápad využití potenciálu naší NB-IoT sítě a jejich mobilního řešení se nám nesmírně líbí. Těšíme se proto, že společně pomůžeme mnoha firmám v Česku najít cestu, jak efektivně snížit spotřebu elektrické energie.”

-- Viktoria Korabelnikova, Head of IoT Sales & Business Development Vodafone

“S technologiemi od Vodafone a Microsoft úspěšně pracujeme dlouhodobě, například také v našem programu www.vyrobni.report. Využíváme především dostupnosti a technologických výhod sítě NB-IoT of Vodafone a všeobecné znalosti nástrojů Microsoft mezi firmami nejen v Česku. Proto jsme rádi, že nás obě společnosti v aktivitě www. energeticky.report podporují.”

-- Alan Fabik, CEO HARDWARIO

O HARDWARIO

HARDWARIO je česká technologická společnost, která se zaměřuje na oblast internetu věcí. Svým partnerům dodává vše potřebné pro úspěšné IoT projekty – konfigurovatelná zařízení, konektivitu, cloudové služby a otevřené vývojové nástroje pro vývoj vlastních aplikací. Na podzim 2022 se společnost chystá vstoupit na trh START pražské burzy cenných papírů s ambicí získat od investorů desítky milionů korun na další rozvoj.

Kontakty

  • Lukáš Fabik (CMO) – e-mail: lukas.fabik@hardwario.com / tel: +420 602 335 265